Що потрібно для візи в Болівію станом на 2019 рік?

Чи потрібна віза в Болівію? Таке питання ставить багато українців, подорожуючи до Південної Америки. Відповіді на нього шукали і ми перед нашою подорожжю. І так, що я можу сказати? Інформація для українського туриста була частково застарілою і неактуальною, через що нам довелося робити непотрібну роботу. І так, віза для українців, білорусів, американців в Болівію потрібна. Чому, Ви дізнаєтеся, відвідавши країну.

Почнемо з того, що візу в Болівію можна виготовити на кордоні, але за це прийдеться заплатити приблизно 100 доларів. Але є й безплатний варіант. ЇЇ видадуть Вам безкоштовно в будь-якому болівійському консульстві. Вони є в столицях країн Південної Америки, та в деяких великих містах. Ви можете зробити візу по прильоті в Буенос-Айресі чи Сантьяго, а також Лімі, Пуно.

Ми робили візу в консульстві Болівії у Буенос-Айресі.

Отже, відразу скажу, що ніяких фотографій і в паперовому варіанті документів приносити непотрібно! Ксерокопій паспортів і тд. робити також непотрібно. Нам навіть ніде не пригодилася довідка про щеплення від жовтої лихоманки, хоча, це на Ваш страх і ризик. Вам потрібно заповнити заявку на сайті https://www.rree.gob.bo/formvisas/

Ми заявку на візу подали не виходячи з готеля.

Ось які документи і їх фото, або файли нам були потрібні:

  1. Короткий список міст, в які ми будемо їхати і дати перебування. Можна його написати в файлі Word. Точність ніхто не перевірятиме, тому можна вписати приблизні локації з приблизними +- датами.
  2. Паспорт, дійсний ще 6 місяців.
  3. Документ про фінансову спроможність. Можете просто сфотографувати кредитну карту. Підходить це, перевірено.
  4. Букінг житла. Можете забронювати на Вашу групу житло, а потім відмінити бронь, якщо хочете вибрати житло на місці. До речі, в Латинській Америці на місці можна вибрати дешевше і краще житло. По букінгу Ви точно забронюєте дорожче, і не факт що з хорошими умовами.
  5. Ну і ще Вам прийдеться сфоткатись на світлому фоні і додати дане фото розміром 3х3. Кривіше фото теж підходило, але всяке буває, тому краще 3х3.

А ось документи, які ми підготували, і вони нам не пригодились: ксерокопії паспортів, роздруківка initiary, букінгу, ксерокопія кредитки, ксерокопії довідки про щеплення від жовтої лихоманки, роздруковані фото 3х3 на глянцевому папері для фото. В Буенос айресі щоб це все роздрукувати кожен витратив десь по 5 доларів. А за 10-15 доларів можна з’їсти смачнючий асадо в місцевому ресторанчику.

Ніде з нас не вимагали документ про щеплення, ні в консульстві, ні на кордоні. Але все на свій страх і ризик. Я, все ж, рекомендую зробити щеплення. Можливо прямо з Мачу Пікчу (Перу) Ви схочете пройти пішки до Карибського моря, а загроза підхопити якусь жовту лихоманку в джунглях є.

Наступного дня вранці ми з паспортами прийшли в Консульство Болівії в Буенос-Айресі за адресою  Bartolomé Mitre 2815, Plaza Miserere (Once). Візу можна отримати тільки особисто, тому всі мають прийти. Ми зустріли велику чергу болівійців, які робили якісь свої документи, тому постарайтеся відразу в когось спитати де тут зробити візу і вуаля. Процедура отримання візи тривала десь 2 хв. Усі дані у них уже були. Вони просто роздрукували візу, наклеїли її та поставили штамп. Віза дійсна на 30 днів перебування після заїзду в країну, чого повністю достатньо для відвідування основних локацій. Але будьте готові, увесь підень Болівії – висотне плато 3200-3800 м. над рівнем моря з перевалами по 4100 м. Значну частину займає одна з найсухіших пустель в світі Атакама і повсюду видно «сплячі» вулкани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *