Найпопулярніші храми Катманду

Що робити у Катманду, спитаєте Ви?

У нас є відповідь – відвідувати найяскравіші та найпопулярніші храми. У сьогоднішній статті ми зібрали топ-5 священних храмів столиці.

Непал – це єдина країна у світі, де індуїзм визнано державною релігією (81 %). Також тут є представники буддизму (9%), мусульмани, християни, практикується шаманство та чаклунство. Але конфліктів між вірянами немає, тому що непальці вважають, що краще вірити в усіх богів, щоб не гнівити інших. 

Непальські міста сповнені стародавніми та сучасними святинями. Ти можеш відчути тут природний спокій та рівновагу, навіть якщо храм розташовано у людному місці. Цікаво, що в індуїстські храми заборонено входити не індуїстам, в той час, як у буддистському храмі ти зможеш вільно потрапити на сеанс медитації. 

Ми рекомендуємо розпочати знайомство з непальською культурою саме з храмів які розташовані у Катманду. 

Пашупатінатх

1. Пашупатінатх – храм присвячений індуїстському богу Шиві. Є об’єктом Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, входить до числа найдавніших храмів у столиці Непалу. Вважається, що храму більш як 2000 років. Пашупатінатх має п’ять облич, що символізують різні аватари бога Шиви. Площа Пашупаті в цілому має 559 великих і малих храмів.

Інформація для мандрівників: http://pashupatinathtemple.org/visit-pashupatinath-temple

Ступа Боднатх

2. Ступа Боднатх – буддистський храмовий комплекс, один з найбільших ступ у світі та об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Входить до числа найважливіших і найсвятіших місць тибетського буддизму за межами Тибету. Створений храм у 6 столітті. Віряни приходять сюди, щоб помолитися. Для цього потрібно пройтися навколо ступи за часовою стрілкою, обертаючи молитовні барабани.

Священна ступа Сваямбунатх

3. Священна ступа Сваямбунатх впізнавана через золотий шпиль та намальовані похмурі очі. Цей буддистський храм ще називають Храмом Мавп, через велику кількість тваринок які тут оселилися. З цього місця відкривається гарний краєвид на долину Катманту.

Монастир Копан

4. Монастир Копан – тибетський буддистський монастир поблизу Будханатх є в першу чергу популярним серед іноземців за курси тибетського буддизму. Відвідувачі можуть приєднатися до ранкових сеансів медитації, а також до навчальних курсів (проводяться англійською мовою).

Всередині храму Копан

5. Храм Джаганнатха – найдавніша споруда на площі Дурбар. Це місце почали розбудовувати у XII століття. Окрім історичного та релігійного значення, будьте готові здивуватися вигадливою різьбою на стінах.

Храм Джаганнатха

Ці священні храми Непалу зберегли свою старовинну атмосферність заради якої люди їдуть на «дах світу». Ми впевнені, що відвідавши країну восьмитисячників, ти знайдеш своє місце сили, відчуєш вселенську піднесеність та легкість,  і захочеш повернутися знову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *