Мені набридла Барселона.

Одного прекрасного дня, будучи активним подорожувальником по світу, громадянином планети, Ви скажете: “Мені набридла Барселона, не хочу!” І чкурнете після цієї фрази шукати варіанти.

Так ось, одним з варіантів буде зняти машину і зробити собі невеличкий три або чотиридениий тур на південь Франції, в Андорру, на Mont Rebei та через Монсеррат назад до Барси.

І так, авто в Барсі, як і скрізь в Європі можна зняти недорого, і вирушаємо на північ. Перші ніж виїхати, переглядаємо декілька цікавих рекомендацій по водінню в місті і першим, що кидається в очі це фраза”Якщо у Вас є можливість не брати авто в оренду в Барселоні, не беріть авто в оренду в Барселоні!”. Це, можливо пов’язане з складним трафіком і стилем водіння в столиці Каталонії. Проте, ми не дослухалися до рекомендацій і взяли авто в оренду на Sants Estació. Чесно, того жовтневого дня ми не зіткнулися ні з якими проблемами на дорозі. Можливо в більш туристичний сезон влітку в Барсі насправді важче пересуватися на авто. Плюс жарким літом подорожувати не так зручно легко і безтурботно, як восени. 

Так от, вирушили ми через Бадалону, Матаро по дорозі на березі Середземного моря до Французького міста Перпіньян, поблизу якого і заночували по Airbnb в Сант-Кіпріен. Дорога по відстані виявилася невеликою, проте через серпантини і часті зупинки (а без них ніяк не обійтись, подорожуючи Середземномор’ям), ми добралися до франції вже ввечері після заходу сонця. Поселившись в невеличкому курортному містечку Сант-Кіпріен, рекомендовано поїхати на безлюдний міський пляж, де поласувати французьким багетом, камембером і пляшечкою вина, хто не за кермом. Атмосфера просто прекрасна.

Вранці, відвідавши декілька туристичних магазинчиків, ми вирушили до дьюті-фрі країни Андорри. Андорра не входить в ЄС та шенген. Проте до країни можна заїхати як по шенгенській мультивізі, так і по українському безвізу. Ще до безвізу з одноразовою шенгенською візою у Вас могли б виникнути проблеми на кордоні у разі перевірки.

В центрі Андорра-ла-Велья

Гірська країна відразу здивувала своєю автентичністю і історією. Офіційним роком здобуття незалежності вважається 1278 рік. Наразі Андорра є під подвійним протекторатом президента Франції та Уржельської єпархії в Іспанії. Андорра не має власного війська і дві вищезгадані країни несуть функцію захисника Андорри. Країна має досить складний гірський рельєф, який дозволяє будівництво міст і доріг у вузьких долинах між горами. Саме важкодоступний рельєф і відіграв свою роль в збереженні унікальності та автентичності країни.

Економічно наразі країна дуже непогано розвинена з ВВП/душу 39146 дол. США на 2017 рік за даними Світового Банку. Близько 80% усього ВВП це надходження від туризму. Крім того, статус оффшора відіграє свою роль також. Для туриста ж це вигідно тим, що ціни на порядок нижчі на різну продукцію. Що французи, що іспанці сюди масово приїжджають по сигарети, алкоголь та інші товари. Правда, на закупах будьте обережні! При виїзді Вас перевірять як не на кордоні, так за кордоном іспанські (або французькі) копи. Адже э ліміти, і не тільки на підакцизні товари, а й на чай і тд. Так ось. вивезти можна 1,5 л сильноалкогольних напоїв, 300 сигарет, 1000 гр кави, 75 мл парфумів, продуктів не більше ніж на 175 євро, промислових товарів не більше ніж 525 євро. В іншому випадку надлишки потрібно обов’язково декларувати. і хоча їжу рахувати не буддуть скоріш за все, алкоголь і сигарети попросять показати то точно. І це дуже нагадало польський кордон у Дорогуску:)

Кордон в Андорру з іспанської сторони

Погулявши по Андорра-ла-Вельї і після ночівлі в Ордіно, ми вирушили назад до Іспанії в локацію Монт Ребей, або Грін рівер каньйон, як її називають американці. Локація дійсно варта уваги. Річка з зеленуватим кольором води в горі утворила каньйон надзвичайної краси. Нам пощастило, був уже початок листопада, і туристів взагалі не було, крім однієї пари з малою дитиною, яка вже поверталася з каньйона. І так, ми сам-на-сам залишилися з цим “місцем сили”. Під час відвідин цієї локації мені відразу згадався Дон Хуан Кастанеди, який розповідав про місця сили… В Монт Ребей реальність зовсім інша. Цікавим фактом є те, що тут настільки тихо, і звук поширюється по вузькому каньйону настільки добре, що можна чітко чути спокійну тиху розмову друзів за 100 метрів позаду тебе.

Монт Ребей, Каталонія

І вже після заходу Сонця ми вирушили назад в Барселону. Якщо у Вас є бажання, можна ще 1 день виділити на Монсеррат, адже він по дорозі. Ми цього в планах не мали, тому швидкісню трасою за 2-3 години вже доїжджали до столиці Каталонії.

Чесно кажучи, за ці три дні емоцій було надзвичайно багато і графік був дуже насиченим. Тому якщо у Вас є вільні 3-4 дні, можете розглянути подібний маршрут і насолодитися каталонською природою поза Барсою. Вона настільки різноманітна!

3 коментарі до “Мені набридла Барселона.

    1. Так. для тих хто вже був в Барсі. + Андорра дуже колоритна країна з легендарною історією, так як і вся Каталонія… Тому для дослідників саме те:)

      Гарної подорожі!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *