Луцьк та туристичні локації навколо міста за три дні!

Давайте будемо відвертими, туризм в Україні розвинений надзвичайно погано. Причиною може бути політична/економічна ситуація в країні та історичний спадок радянщини, але не про це сьогодні. Сьогодні поговоримо про позитив. 

А позитивом є саме те, що Україна має дуже багато цікавих туристичних локацій, які невідомі світові, проте мають дуже велику історичну, культурну, природню цінність, адже наша українська була тереном багатьох історичних подій протягом тисячоліть, та має надзвичайно різноманітну природу.

Я хочу розповісти Вам сьогодні про місця, які мають бути в “to do list” кожного мандрівника., який відвідує місто Луцьк.

Отже, саме місто Луцьк. Зазвичай турист, відвідавши Луцьк і його замок скаже, що місто не таке вже й цікаве з туристичного боку, адже тут немає старого міста та настільки розвинутої легенди та сітки кав’ярень і ресторанів, які славляться на всю Східну Європу і ваблять туристів своєю креативністю та унікальністю.

Проте, замок має свою доволі непогану історію. В ньому навіть мали коронувати Короля Вітовта в 1429 році.

З інших архітектурних принад міста треба відзначити Лютеранську кірху, Петропавлівський костел, собор Святої Трійці, монастир Бригіток, Домініканський монастир, велику синагогу Луцька, дитячу залізницю, будинок з химерами. Також гостям міста буде цікавим парк Лесі Українки, Сітіпарк та головний корпус СНУ.

Гловними плюсом є те, що майже всі з даних локацій знаходяться неподалік одна від одної, і туристові буде нескладно все оглянути. Також, можна спуститися в підземелля в Петропавлівському костелі і замку.

Щодо кухні. Останнім часом в Луцьку з’явилося багато непоганих закладів, де міщани та гості міста можуть поласувати смачними стравами. Бравий Швейк, Карабас Барабас, Бенедикт – заклади в центрі. Також можна відвідати Фелічіту, Mojo, Gosti (за містом). В центрі міста також можете відвідати кав’ярню в староєвропейському стилі, яка порадує навіть найзапеклішого кавомана хорошим вибором. Це “Золотий Дукат” на Крилова.

На цьому з Луцьком закінчимо, і порекомендуємо Вам суперові міста недалеко за містом, які точно потраплять у Ваш топчик. І так, весною, літом і восени рекомендовано відвідати тунель кохання.

До 2017 року Клеванський тунель кохання не мав аналогів у світі. Його форма є результатом техногенного впливу людини. По колії час від часу курсує поїзд з і до деревообробного заводу. Поліська ж рослинність взяла все що могла навкруги. Тому приїжджайте, тут автентична атмосфера! До речі, тунель кохання знаходиться на відстані 55 км від Луцька в сторону Рівного і дорога займе у Вас не більше години на авто.

Якщо ж Ви спланували з’їздити до тунелю кохання, обов’язково заскочте подивитися на Базальтові стовпи, які знаходяться 42 км на північ від Тунелю кохання. Там надзвичайно відчувається вплив людини на природу та монументальність і геометрична точність природи. 

Ще з 18 століття тут відкритим способом люди добували базальт, який ще досі можна знайти на вулицях навколишніх сіл та міст, зокрема в Луцьку. Стовпи ж – це наслідок природнього руйнування магматичної породи.

На другий день з Луцька можна поїхати до Тараканівського форту за 63 км. від міста, де також є місце для барбекю після дослідження оборонної споруди.

Будувати його почали вкінці 19 століття з метою оборони залізниці зі Львова до Києва від Габсбургів. На той час дана земля була під управлінням Російської імперії. Перші бої в форту відбулися під час Першої світової війни. Деталей про битви під час Другої світової війни особливих не було. Форт не мав особливого стратегічного значення. Після війни Радянське міністерство торгівлі намагалося зробити склад концервованої продукції. Опісля, Штаб Прикарпатського військового округу також мав на меті зробити там склад автотракторних запчастин. Проте, ні ті, ні інші не змогли там щось вдіяти через надзвичайно високу вологість.

Наразі, будівля перебуває в аварійному стані. Тому під час відвідування будьте надзвичайно обережні! У форті були декілька підземних поверхів, які частково зараз затоплені водою. Також небезпечними є колодязі та діри в перекриттях, тому реально, будьте обережні.

Сам же форт має наразі доволі цікавий вигляд і чітко символізує, що навіть оборонні укріплення непідвладні часу.

Отже, подорожуйте, розвивайтеся, досліджуйте, і пам’ятайте, що нове для себе можна відкрити не тільки десь в Болівії, Непалі, Еквадорі, Індонезії чи Ісландії, а й поряд, у себе вдома. Адже Україна така велика, і невідкрита!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *