1 День (21 квітня)
Давайте будемо відверті: Катманду – то справжня клоака. Робити там нічого. Тому, прилітаємо в Катманду, робимо усі необхідні дозволи і, не втрачаючи часу, відразу перебираємось в Бесісахар. Непальські дороги вимагають терпіння але, водночас, винагороджують терплячого мандрівника приголомшливими видами з вікна автобуса.
2 День (22 квітня)
На світанку нас чекає переїзд на індійських джипах в поселення Чаме на висоті 2,650 метрів, де й почнеться справжній високогірний трек. Прийшла пора розім’яти наші ніжки після тривалого міжнародного перельоту і покатушок не завжди зручним але супер-колоритним місцевим транспортом. 15 кілометрів від Чаме до Верхнього Пісангу буде досить для першого дня.
3 День (23 квітня)
З Верхнього Пісангу ідемо в невелике село Мананг на висоті 3,520 метрів. Сьогодні маємо пройти близько 20 кілометрів. Важливо пам’ятати, що треккінг – це не перегони. Тому будемо йти неквапливо, щоб гідно оцінити красу навколишніх
ландшафтів.
4 День (24 квітня)
По суті, сьогодні буде акліматизаційний день. Нам потрібно перебратись в село Хангзар в 5 кілометрах від Манангу на висоті 3,750 метрів. Через якийсь час без рюкзаків піднімемось на декілька сотень метрів вгору і повернемось назад в Хангзар. Усе заради акліматизації перед завтрашнім марш-кидком в напрямку озера Тілічі.
5 День (25 квітня)
Коротко кажучи, сьогодні буде один з найважчих днів у Вашому житті, про який Ви будете складати легенди і яким пишатимуться всі Ваші нащадки! Нам потрібно дійти до базового табору Тілічо на висоті понад 4,900 метрів. Але – ну як же без але – зусилля будуть того варті.
6 День (26 квітня)
Кульмінаційний момент походу – його величність озеро Тілічі. З однойменного базового табору ідемо безпосередньо до самого озера і пізніше повертаємось до того ж табору. На цьому озері ні покупаєшся ні рибку не половиш. Але вражень буде вдосталь.
7 День (27 квітня)
З базового табору Тілічі рухаємось далі по маршруту навколо Анапурни. Наша ціль – село Як Харка. Сьогодні можемо зітхнути з полегшенням: з висоти в понад 4,900 метрів спускаємось до 4,010 метрів.
8 День (28 квітня)
Зітхати з полегшенням будемо не довго. Вранці восьмого дня знову чимчикуємо вгору в напрямку села Торунг Педі на висоті 4,450 метрів. Ну нічого, ми вже звикли до такої висоти.
9 День (29 квітня)
З Торунг Педі спускаємось в Муктінатх на висоті 3,800 метрів. Але нехай вас не заспокоює і не вводить в оману слово «спуск». Бо спускатись в Муктінатх ми будемо через перевал Торунг-Ла на висоті 5,416 метрів. А ви вже раніше підіймались на таку висоту? Штурм перевалу буде непростим, але штурмувати доведеться. Інакше в Муктінатх не добратись.
10 День (30 квітня)
Сьогодні нас чекає нескладний трек з Муктінатху в Джомсом, повз фруктові сади і гірську річку.
11 День (1 травня)
З Джомсома добираємося громадським транспортом в поселення Татопані. Після стількох днів виснажливого треку високо в горах, ми заслужили на королівський відпочинок в гарячих джерелах з видом на величні Гімалаї.
12 День (2 травня)
Їдемо в Покхару, щоб оглянути місто. Тільки це буде не зовсім звичайний огляд міста. Якщо коротко, то сьогодні усі будемо літати над містом на параглайдах. Крім того, подивимось на Гімалаї з нового ракурсу.
День проводимо в компанії місцевих жителів, ділимося з ними своїм досвідом та переживаннями. Вечеря в гостинному кругу непальської сім'ї.
13 День (3 травня)
Переїжджаємо в місто Бхаратпур, щоб познайомитись з тваринним світом Непалу під час сафарі по національному парку Чітван. Так-так, вам не почулось. Сафарі бувають не тільки в Африці. Якщо пощастить, в Чітвані можна зустріти слонів, бенгальських тигрів, носорогів, крокодилів, бородавочників і багатьох інших менш крупних представників непальської фауни.
14 День (4 травня)
Сьогодні повертаємось в Катманду. Щоб дорога не була такою нудною і монотонною, робимо тривалий привал для рафтингу. І будьте обережні. Кажуть, місцеві річки кишать алігаторами.
15 День (5 травня)
Катманду – то справжня клоака. Про це ми казали раніше і це правда. Місто засипане сміттям, а запах збиває з ніг навіть найдужчих українських козаків. Але ви ж не думали, що ми дозволимо вам не побачити це все на власні очі. Розбавимо прогулянку містом вилазкою в Пашупатінах, де спалюють мерців, і грою в крикет з місцевими пацанами.
16 День (6 травня)
Повертаємось в Україну.
Рівень складності:
Вище середнього. Пройти 20-30 км містом для Вас має бути нормою. Інакше Вам потрібно буде налягти на пробіжки і фізичні вправи при підготовці до подорожі.
Розмір групи:
8-12 людей