Альпійський родтріп
(Липень, 2016) 

Роадтріп німецькими, австрійськими, швейцарськими, італійським альпами

best css templates

Трошки про подорож

    4 друзів, 2 палатки, 3 торби продуктів з польського гастроному і 1 машина на газу – це все, що було потрібно для вдалих покатушок альпійськими країнами.  

    Наше знайомство з Альпами розпочалось з Австрії. Гори поблизу Зальцбурга не дуже високі. Але в поєднанні з доглянутими місцевими містечками вони справляють сильне враження на людину, яка раніше не виїжджала далі Білорусь. Не хочу образити Білорусь. I mean, Білорусь – «страна цвєтов» і все таке. Але австрійський Хальдштат – то занадто для недосвідченого мандрівника. Враження дуже еклектичні. Водночас те, що ти бачиш, тебе дуже тішить, бо ж яка краса, і гнітить, бо ж дуже сумно за своє місто. І природна краса, і організація суспільства тут все на найвищому рівні.  

    Кажуть, в Норвегії дуже низький рівень злочинності. Офіційні джерела стверджують, що за весь 2014-ий поліція вистрілила двічі, і то в повітря. В австрійському Хальдштаті взагалі не ведеться кримінальна статистика. На озброєнні в місцевих копів лише садові ножиці і спрей від парші. А ефективність роботи поліції вимірюється в кількості зібраних абрикосів. Як мінімум такий висновок можна зробити, якщо подивитись на садочок біля місцевого поліцейського відділку. 

    Коли потрапляєш після австрійських Альп в німецьку Баварію, стаєш менш емоційним. За декілька днів в околицях Хальдштату потрохи звикаєш до тої краси. Все таке ж гарне і акуратне. Але ти вже до цього готовий. Здається, ні місцеві поселення, ні самі Альпи тебе вже нічим не здивують. Та потім ти в’їжджаєш в Ліхтенштейн. Площа Ліхтенштейну - 160 км2, що в 6 разів менше Рожищенського району на Волині. Це, якби ви захотіли з Навозу в Щурин заїхати, то треба було б 5 кордонів перетнути. Це, якщо добре розігнатися на ровері в Австрії, то, не чіпаючи педалей, можна виїхати вже в Швейцарії. Ліхтенштейн прекрасний. Він – макрокосм Швейцарії.

    Але Швейцарії багато не буває. Тому ми швидко туди і перебрались. 50 євро за право користуватися платними дорогами і наша четвірка вже в найспокійнішій країні Європи. Швейцарія дійсно така спокійна, що остання війна тут точилась більше ніж 150 років тому. Швейцарія настільки крута, що навіть Німеччина хоче бути Швейцарією. Німецьке прикордонне місто Констанц, наприклад, вже робило спроби швейцаризуватись. Діло було в 1945, коли літаки союзників бомбили німецьку територію під завісу війни. І в той час як усі інші німецькі поселення вимикали світло на ніч, щоб бомбардувальники союзників їх не помітили, Констанц залишав світло увімкненим, прикидаючись частиною благословенної Швейцарії. Номер пройшов і Констанц вцілів.

    Після швейцарських Альп нас чекали Доломіти на півночі Італії. Сьогодні модно вважати, що Доломіти – найгарніші гори в Європі. Вони дійсно вражають. Але швейцарські Альпи, на мій розсуд, прикольніші. І люди в Швейцарії значно привітніші!   

Головна база:

м. Луцьк
Офіс буде скоро...

Контакти:

Андрій: +380932357075
Віталій: +380938414187
 

Email: friendlytravelukraine@gmail.com